mchi

Најнови вести

Претседателот Заев за Дојче Веле: Го остваруваме она што го сонуваа генерации пред нас

dbi

25.03.2020

Добивме потврда дека храбрите чекори се вреднувани, дека успехот дома високо се цени и надвор, во интервју за ДВ, вели лидерот на СДСМ, по одлуката ЕУ да почне преговори со Северна Македонија.

Лидерот на СДСМ и поранешен премиер, Зоран Заев, чиј мандат беше одбележан со најкрупните историски одлуки за деблокирање на интеграциските процеси на земјата, веста од Брисел ја дочекал работејќи на предлози за надминување на економските последици од актуелната криза.

- Историската вест ме затекна во седиштето на партијата, во мојот кабинет, каде најчесто го минувам работниот дел од денот во овој период, конкретно во разговор за мерките и решенијата што треба да се преземат во надминување на последиците врз економијата предизвикани од кризата со коронавирусот, и за заштита на здравјето на граѓаните.

 

Целото интервју прочитајте на следниот ЛИНК

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени