mchi

Архива на вести

Костадинов: Пред нас е историски договор којшто значи иднина и напредок, да кажеме ДА за македонската иднина

Видео од обраќањето на пратеникот Коста Костадинов на денешната 51 седница на Собранието на Република Македонија.

dbi

20.06.2018

Договорот е патриотски чин, ВМРО-ДПМНЕ да излезе од матрицата на поделби и деструкција и да даде поддршка

Договорот со кој се става крај на 25 годишниот спор со Грција е демократски чин којшто ја обезбедува иднината на граѓаните и државата и го гарантира македонскиот иденитет еднаш засекогаш.

dbi

20.06.2018

ПОВИК ЗА УЧЕСТВО НА ЛЕТНИОТ КАМП НА СДММ 2018 ГОДИНА

Социјалдемократската младина на Македонија (СДММ), во соработка со Прогрес Институт за социјална демократија, и со поддршка од Фондацијата Макс Ван Дер Штул од Холандија, и оваа година традиционално, по единаесетти пат ќе организира летен камп за млади социјалдемократи, кој ќе се одржи во периодот од 5 до 8 јули 2018 година, во Охрид.

dbi

20.06.2018

Тунтев: Договорот е патриотски чин, носи иднина за државата и за сите граѓани

Нема враќање назад кон мрачното време на страв, омраза, понижени граѓани и изолација. Македонија тргна напред, живееме слободно, поврзани со светот, градејќи демократско и економски развиено општество за сите.

dbi

19.06.2018

Хари Локвенец гостин во ТОП ТЕМА НА ВАША СТРАНА на Телма телевизија

Видео од вчерашното гостување на пратеникот и член на Централниот одбор на СДСМ , Хари Локвенец во ТОП ТЕМА НА ВАША СТРАНА на Телма телевизија

dbi

19.06.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени