mchi

Архива на вести

ВМРО-ДПМНЕ шири лажни вести, поради нивната неспособност пуштањето во употреба на автопатот Демир Капија - Смоквица беше одложувано

Криминалното и расипничко владеење на ВМРО-ДПМНЕ ќе остане запаметено по огромните пропусти и пуштошот што го направи во инфраструктурата.

dbi

23.04.2018

ВМРО-ДПМНЕ со години набавуваше скапа и неупотреблива опрема, централизираните набавки ќе овозможат заштеди

Преку лошите и погубни полиитки кои имаа за цел единствено остварување на нечии криминални интереси, ВМРО-ДПМНЕ зад себе остави уништен здравствен систем, потценет медицински персонал и погазени права на пациетните, а здравството во Македонија беше едно од најсмртоносните во Европа

dbi

23.04.2018

Единствени резултати од владеењето на ВМРО-ДПМНЕ се криминалните тендери, градската администрација работи во интерес на граѓаните

Ниту едно празно обвинување на ВМРО-ДПМНЕ нема да ги сокрие овие поразителни факти ниту пак ќе ги засени придобивките од одговорното работење на градската администрација предводена од СДСМ и градоначалникот Шилегов

dbi

23.04.2018

Кирацовски гостин во Дневникот на Телевизија 24

Видео од вечерашното гостување на генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски во Дневникот на ТВ24

dbi

22.04.2018

Владата предводена од СДСМ гради партнерски однос со земјоделците, ВМРО-ДПМНЕ да одговори зошто го закочи процесот за обештетувања

ВМРО-ДПМНЕ, партијата којашто со години ги малтеретираше и потценуваше земјоделците и го погазуваше нивниот труд, продолжува со лицемерието кон оваа категорија граѓани

dbi

22.04.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени