mchi

Соопштенија

Груевски 11 години ги загрозуваше евро-атлантските перспективи, новата Влада ќе ги придвижи интеграциските процеси

Наместо да поставува услови, Груевски треба да се подготви за опозиција и да понесе

dbi

25.05.2017

Новата Влада ќе спроведува одговорни економски политики што ќе придонесат кон економски раст

За неколку дена ќе се формира новата реформска Влада на Р.Мaкедонија и со брзо темпо ќе отпочне спроведувањето на вистинските реформи

dbi

25.05.2017

Заев по вечерата на премиерско ниво со Могерини: Ќе ги развиваме перспективите кон ЕУ!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, мандатар за состав на новата Влада на Р.Македонија оствари работна посета на Брисел, на која што имаше одделна средба со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини

dbi

24.05.2017

Новата Влада го унапредува социјалниот дијалог, работничките права и отвора пат за развој на економијата!

Во Програмата предвидуваме измени и дополнувања на Законот за работни односи во насока на унапредување на работничките

dbi

24.05.2017

Заев во Брисел на одделна средба и вечера на премиерско ниво со високата претставничка на ЕУ, Могерини!

Претседателот Заев е поканет и ќе биде присутен на вечерата што ја организира високата претставничка на ЕУ, Могерини во Брисел

dbi

24.05.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени