mchi

Обраќања

Изјава на Александар Кирацовски, шеф на изборен штаб на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски

Изјавата на генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборен штаб на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, може да ја проследите тука.

dbi

21.04.2019

Кирацовски: Денес одлучуваме во која насока ќе се движи нашата земја, очекувам одговорност од сите учесници да имаме мирен изборен ден

Мирна, позитивна и демократска атмосфера којашто беше обележје на целата изборна кампањата, гледам дека продолжи и денеска на избирачките места ширум државата.

dbi

21.04.2019

Заев: Секој да даде придонес, изборите да бидат успешни и да избереме претседател кој води напред

dbi

21.04.2019

Митинг во живо од Охрид

dbi

19.04.2019

Кирацовски: Во недела масовно да излеземе, гласот за Стево е глас да продолжиме заедно напред

Другата опција е враќање назад во мрачното минато, во деструкција, уназадување.

dbi

19.04.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени