mchi

Соопштенија

Честитика на Кирацовски за католички Велигден: Меѓусебното почитување и помагање, остануваат наша водилка кон подобра иднина за сите

Ви пожелувам добро здравје, мир, лична и колективна благосостојба.

dbi

21.04.2019

Пендаровски: Очекувам убедлива предност за концептот што го предводам, а кој води подалеку од изолација а поблиску до Европа

Очекувам мирен и спокоен ден, впрочем како што и доликува на една европска и демократска држава.

dbi

21.04.2019

Масовно да излеземе на гласање во недела, потребни се успешни избори, за побрзо темпо на развој на државата, Заедно Напред

dbi

19.04.2019

Мицкоски нека се спрема за пораз, ја водеше кампањата на Сиљановска и ја финишира исто како што почна, со фарса

dbi

19.04.2019

Заев: Да го сочуваме единството, гласот за Река ја крева Силјановска, не го фрлајте сопствениот глас, опција за сите е Заедно Напред

dbi

19.04.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени