mchi

Архива на вести

Стандард и Пурс ги потврдија штетните економски политики, итно е потребна нова реформска Влада!

Кредитната агенција Стандард и Пурс го потврди намалениот кредитен рејтинг на земјава на ББ- со што уште еднаш се покажа дека економските политики на досегашната власт се штетни за граѓаните затоа што меѓудругото ја втурнаа земјата во ранг на земји ризични за кредитирање

dbi

18.03.2017

Јакимовски ги задолжи граѓаните на Општина Карпош за 10,5 милиони евра!

Стевче Јакимовски и неговите соработници од ВМРО-ДПМНЕ ја задолжија Општина Карпош за неверојатни 10.5 милиони евра. Овој долг, по завршувањето на неговиот неславен мандат, Јакимовски ќе им го остави во наследство на следните генерации

dbi

18.03.2017

Ненормална нормалност!?

Колумна, „Радио Слободна Европа“, 18.03.2017, Стефан Богоев, претседател на СДММ

dbi

18.03.2017

Време е Груевски да прифати дека е опозиција, доаѓа нова реформска Влада на граѓаните!

Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да се вразумат, да прифатат дека граѓаните не ги поддржуваат и се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта

dbi

18.03.2017

Интервју на Спасовски за 360 степени на Алсат-М

Интервју на генералниот секретар на СДСМ, Оливер Спасовски за емисијата 360 степени на Алсат-М телевизија

dbi

18.03.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени