mchi

Обраќања

Заев: Низ судска постапка разобличен е монтираниот предмет, очекувам ослободителна пресуда

Јас сум човек којшто ги бара сите можни креативни начини на изнаоѓање на решенија, знаејќи дека може да се постигне решение

dbi

30.04.2018

Заев: Обезбедени се 100 милиони евра од поволни кредити за поддршка на домашните компании

Видео од одговор на пратеничко прашање на премиерот и претседател на СДСМ, Зоран Заев на 44 Седница на Собранието на Република Македонија

dbi

26.04.2018

Заев: Македонија е правна држава, борбата против корупција продолжува

Видео од одговор на пратеничко прашање на премиерот и претседател на СДСМ,Зоран Заев на 44 Седница на Собранието на Република Македонија.

dbi

26.04.2018

Претседателот Заев: Со гордост го честитам 27-от роденден на СДСМ!

СДСМ покажа што значи да се биде европска, демократска, прогресивна партија којашто води напред!

dbi

21.04.2018

Кирацовски: Позитивната препорака на ЕК е значаен успех и потврда за успешноста на реформскиот процес

Имаме чиста препорака за почетокот на преговорите за полноправно членство на Република Македонија во ЕУ!

dbi

17.04.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени