mchi

Соопштенија

ВМРО-ДПМНЕ ја уништи економијата, граѓаните ги чувствуваат придобивките од успешните економски политики на Владата предводена од СДСМ

По сето она што за 11 години им го направи на граѓаните, државата и економијата, ВМРО-ДПМНЕ нема никаков кредибилитет да зборува за економската состојба

dbi

04.04.2018

Манчевски: Стратегијата на ЕУ за Западен Балкан отвора можности за нашите граѓани, одговорност е да не ги пропуштиме

Потпретседателот на СДСМ, Дамјан Манчевски се обрати на Балканската конференција на Партијата на европски социјалисти (ПЕС) што денеска се одржува во Црна Гора.

dbi

03.04.2018

ВМРО-ДПМНЕ нанесе огромни штети врз енергетиката, Законот за енергетика е во интерес на граѓаните

Лицемерно и несериозно е ВМРО-ДППМНЕ да зборува за енергетика, кога токму нивниот претседател Христијан Мицкоски како прв советник на Никола Груевски ја укина евтината тарифа на струјата

dbi

03.04.2018

ВМРО-ДПМНЕ 11 години го злоупотребуваше МВР, процесот на реформи обезбедува професионална полиција, вистински заштитник на граѓаните

ВМРО-ДПМНЕ партијата што 11 години го партизираше и злоупотребуваше Министерството за внатрешни работи, вршеше притисоци врз вработените во МВР, денес, нема никаков кредибилитет за зборува за работата на полицијата

dbi

03.04.2018

Нема нето задолжување од денешната аукција, ВМРО-ДПМНЕ очајно шири лажни вести

ВМРО-ДПМНЕ, партијата што континуирано ги задолжуваше граѓаните заради остварување криминални интереси, продолжува да шири лажни вести преку кои очајно се обидува да манипулира со јавноста

dbi

03.04.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени