mchi

Прес

Пендаровски: Очекувам масовна излезност и поддршка на 5 мај, за нашите млади да имаат европски живот дома

Во мојата програма имам предвидено неколку проекти за младите.

dbi

24.04.2019

Сиљановска исто како Мицкоски е симбол на непотизам

Кандидатката на Христијан Мицкоски, Гордана Сиљановска е пример за транзициски профитер и симбол на непотизам.

dbi

24.04.2019

Пендаровски: Задоволен сум што граѓаните гласаа за напредок, ги разбирам и граѓаните кои не излегоа, очекувам победа на 5-ти мај

Задоволен сум дека во првиот круг мнозинството граѓани гласаа за напредна и европска Македонија.

dbi

22.04.2019

Заев: Пендаровски води во фер политички натпревар, во вториот круг граѓаните уште посилно ќе го поддржат напредокот

Јасно е, Пендаровски води во фер политички натпревар во кој се покажа дека сечив глас е важен.

dbi

21.04.2019

Изјава на Александар Кирацовски, шеф на изборен штаб на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски

Изјавата на генералниот секретар на СДСМ и шеф на изборен штаб на заедничкиот кандидат за претседател Стево Пендаровски, може да ја проследите тука.

dbi

21.04.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени