mchi

Архива на вести

Дескоска гостин во Топ Тема на Телма

Членот на Извршниот одбор на СДСМ, Рената Дескоска гостин во Топ Тема на Телма телевизија

dbi

18.03.2017

Ги поддржуваме родителите, децата веднаш да се заштитат од партиските протести, ќе има одговорност!

Никој нема право да принудува деца да бојкотираат настава за да одат на националистички протести на кои се шири етничка омраза. Ниту пак е дозволиво да не ги заштити децата, независно дали се работи за раководство на училишта, на општини или надлежни органи што имаат должност да реагираат

dbi

18.03.2017

Новата Влада ќе ја гасифицира Македонија, Груевски имаше 10 години, но не сакаше

Никој повеќе не верува на празните ветувања што ги дава Никола Груевски за гасификација на Македонија затоа што имаше цели 11 години, а тој ништо конкретно не направи за ова прашање. Негов интерес беше неговото лично богатење и на поединците околу него

dbi

17.03.2017

Димовски да не зборува за медиумите и судството што ВМРО-ДПМНЕ ги уништи, да се појави во Собрание!

Илија Димовски не може да зборува за медиумите и за судството, бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години посветено работеше на уништување на професионалните медиуми и против независна судска власт

dbi

17.03.2017

Неодговорното однесување на Вељаноски и ВМРО-ДПМНЕ завршува, ќе има и конститутивна седница и нова Влада

Одлуката на Трајко Велјаноски да не свика веднаш координација и продолжување на конститутивната седница е уште една потврда за тоа дека Никола Груевски и ВМРО-ДПМНЕ ги интересира само личниот интерес и ништо друго

dbi

17.03.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени