mchi

Соопштенија

Партизацијата на општеството заврши со заминувањето на ВМРО-ДПМНЕ во опозиција

Спроведуваме политики за професионална јавна администрација како сервис за граѓаните

dbi

06.06.2018

Кирацовски во посета на Штип, Карбинци и Чешиново-Облешево: Земјоделството останува врвен приоритет на СДСМ и владата што ја предводи

Генералниот секретар на СДСМ, Александар Кирацовски, придружуван од организациониот секретар на СДСМ, Миле Зечевиќ, во текот на вчерашниот ден беше на средби со граѓаните на Штип, Карбинци и Чешиново-Облешево.

dbi

06.06.2018

Шекеринска во Охрид: Македонија конечно чекори на вистинскиот пат, реформските мерки обезбедуваат поквалитетен живот за граѓаните

Заменик претседателката на СДСМ, Радмила Шекеринска вчера беше меѓу граѓаните на Охрид а се сретна и со поддржувачи на партијата. На средбата со граѓаните се разговараше за мерките од програмата на Владата, за придобивките од приближувањето на Македонија кон ЕУ и НАТО и за повеќе актуелни прашања од интерес на граѓаните.

dbi

06.06.2018

Конфузија во ВМРО-ДПМНЕ откако јавноста виде дека Мицкоски лаже

Во очаен обид да го одбрани она што не се брани, конфузното ВМРО-ДПМНЕ уште повеќе се заплетка во сопствените лаги.

dbi

05.06.2018

Мицкоски лаже! Додека му бил советник на Груевски, за неговиот ангажман граѓаните платиле речиси 2 милиони денари

Без никаков срам Христијан Мицкоски ги излажа граѓаните дека за периодот додека го советувал Никола Груевски не добивал пари.

dbi

05.06.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени