mchi

Прес

Костадинов: ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски се уште работат по инструкции од Груевски, затоа се против правдата

dbi

04.08.2019

Велковски: Сметките за парно се намалуваат за околу 200 денари месечно, исклучените од системот веќе не плаќаат паушал

dbi

04.08.2019

Законот за земјоделско земјиште гарантира правилна, транспарентна и функционална распределба на државното земјоделско земјиште

Измените во Законот гарантираат правилна, транспарентна и функционална распределба на државното земјоделско земјиште.

dbi

03.08.2019

Цветковски: Обезбедени се средства за изградба на новиот Клинички центар, историски најголема инвестиција во здравството

Станува збор за најголема гринфилд инвестиција во македонското здравство. По повеќе од 80 години, Скопје добива нов, модерен клинички центар.

dbi

01.08.2019

Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не се оградуваат од криминалите на Груевски и работат по негови директиви, но напредокот нема да го спречат

ВМРО-ДПМНЕ ниту еднаш не повика на заедништво, на обединување во реализацијата на државните и национални интереси.

dbi

01.08.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени