mchi

Прес центар

Костадинов: Сите сме обединети за ЕУ и НАТО само Мицкоски е против, граѓаните ќе кажат ДА за македонската иднина

Граѓаните на референдум ќе кажат ДА за македонската иднина.

dbi

30.07.2018

Зеќири: Милошоски во Собрание нелегално изнесе податоци што се државна тајна, ќе поднесеме кривична пријава

Скандалозниот настап на пратеникот Антонио Милошоски на Комисијата за надворешни работи и однесувањето на претседателот Ѓорге Иванов е директно на штета на интересите на државата и на нејзините граѓани.

dbi

25.07.2018

Костадинов: Ќе има ДИК и референдум, ќе нема амнестија на криминалот

Ќе победи волјата на граѓаните. Ќе има ДИК, ќе има и референдум, аменстија на криминалот нема да има.

dbi

24.07.2018

Костадинов: Мицкоски е предавник на националните интереси

СДСМ со сите сили и со сите политички партии кои се на страната на НАТО и ЕУ ќе овозможи да победи волјата на граѓаните.

dbi

23.07.2018

Нема да дозволиме ВМРО-ДПМНЕ да ја кочи македонската иднина и изборот на ДИК, граѓаните ќе го кажат последниот збор на референдум

ВМРО-ДПМНЕ свесно и намерно го блокира изборот на Државната изборна комисија, со што го доведува во прашање одржувањето на референдум за македонската иднина.

dbi

17.07.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени