mchi

Прес центар

Костадинов: Времето истекува, пратениците на ВМРО ДПМНЕ треба брзо да се изјаснат дали се за ЕУ и НАТО

Христијан Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ треба да престанат да ја блокираат иднината и евроатланската перспектива на Република Македонија.

dbi

16.10.2018

Костадинов: Со иницијатива до Уставниот суд, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од одговорност, амнестија нема да има

Секој кој постапувал незаконски ќе мора да одговара без разлика на неговата етничка, религиска или политичка припадност

dbi

15.10.2018

Богоевски: Уставните измени се пред нас, пратениците имаат обврска да обезбедат иднина во ЕУ и НАТО

Ги повикувам сите пратеници, особено оние од ВМРО-ДПМНЕ, да се одважат и да ги поддржат овие амандмани со што ќе ја обезбедат евроатланската иднина на нашата држава

dbi

13.10.2018

Костадинов: Се санираат штетите од криминалите на ВМРО-ДПМНЕ врвот на партијата да не бара амнестија за Груевски

dbi

13.10.2018

Мисовски: Пратениците да ги поддржат уставните измени, имаме историска обврска, за членство во ЕУ и НАТО

dbi

12.10.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени