mchi

Соопштенија

Заев во Брисел на одделна средба и вечера на премиерско ниво со високата претставничка на ЕУ, Могерини!

Претседателот Заев е поканет и ќе биде присутен на вечерата што ја организира високата претставничка на ЕУ, Могерини во Брисел

dbi

24.05.2017

Делегација на СДСМ оддаде почит во чест на големиот празник на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Во чест на денешниот голем празник 24 мај - Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј и ден на словенската писменост и култура, делегација на СДСМ

dbi

24.05.2017

Заев за 24 мај до граѓаните: Обединувачката мисионерска дејност на Кирил и Методиј нека `не води во развој!

Она на што сакам да повикам, е пред нас да е примерот на широкоградата мисионерска дејност на светите браќа Кирил и Методиј, сега кога почнуваме да го обновуваме нашето општество

dbi

24.05.2017

Новата Влада ќе обезбеди нови училишни објекти, ВМРО-ДПМНЕ не направи ништо за образованието во Гази Баба

Новата реформска Влада ќе обезбеди современи програми и услови за образование на ученици и тој процес ќе се остварува заеднички со новите локални власти

dbi

23.05.2017

Заев до Меј: Најостро го осудуваме терористичкиот напад во Манчестер и се солидаризираме со граѓаните на Британија!

Да се посегне по терористички чин, какви што се првичните оценки, врз млади луѓе е зло врз животот, слободата, мирот и спокојот на целото човештвото

dbi

23.05.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени