mchi

Архива на вести

Заев по вечерата на премиерско ниво со Могерини: Ќе ги развиваме перспективите кон ЕУ!

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев, мандатар за состав на новата Влада на Р.Македонија оствари работна посета на Брисел, на која што имаше одделна средба со високата претставничка за надворешна и безбедносна политика на Европската унија, Федерика Могерини

dbi

24.05.2017

Новата Влада го унапредува социјалниот дијалог, работничките права и отвора пат за развој на економијата!

Во Програмата предвидуваме измени и дополнувања на Законот за работни односи во насока на унапредување на работничките

dbi

24.05.2017

Алаѓозовски: Во Програмата на новата Влада предвидуваме заштита, унапредување и афирмација на македонскиот јазик!

Во Програмата на новата Влада, се предвидени низа мерки преку коишто Македонскиот јазик ќе го добие значењето што му припаѓа, како службен јазик во Република Македонија.

dbi

24.05.2017

Заев во Брисел на одделна средба и вечера на премиерско ниво со високата претставничка на ЕУ, Могерини!

Претседателот Заев е поканет и ќе биде присутен на вечерата што ја организира високата претставничка на ЕУ, Могерини во Брисел

dbi

24.05.2017

Делегација на СДСМ оддаде почит во чест на големиот празник на сесловенските просветители Кирил и Методиј

Во чест на денешниот голем празник 24 мај - Денот на сесловенските просветители, браќата Кирил и Методиј и ден на словенската писменост и култура, делегација на СДСМ

dbi

24.05.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени