mchi

Прес центар

Андоновски: Неодговорната власт што ги остави бебињата 4 месеци без БСЖ да го реши проблемот!

Ова е скандалозно, безобразно, несовесно однесување на криминалната власт во заминување којашто ја интересираат само тендери и провизии и ништо друго и за тоа ќе има одговорност!

dbi

20.02.2017

Зекири: МВР веднаш да отвори истрага, насилниците од кај Мијалков мора да одговараат!

Лица од обезбедувањето на Сашо Мијалков вчеравечер вербално и физички ме нападнаа. Мијалков седеше во кафулето Дион, каде што влегов јас со моите пријатели бидејки имавме резервирано маса.

dbi

19.02.2017

Спортските објекти во Битола оставени да пропаѓаат

На Битола инто и е потребна санација и реконструкција на спортските објекти. По промените на централно ниво, Битола ќе добие промена и на локалната власт

dbi

18.02.2017

Бочварски: Подготвивме закон за заштита и зголемување на зелените површини

Веќе имаме подготвено закон за заштита на зеленилото и за зголемување на процентот на зеленилото во градовите. Веднаш по формирањето на новото парламентарно мнозинство ќе го пуштиме во собраниска процедура на усвојување

dbi

18.02.2017

СДСМ Битола: Градежните активности на Талески обична предизборна манипулација

Оваа локална самуоправа која што е 12 години под ВМРО-ДПМНЕ на чело со Владимир Талески и 10 години на централно ниво имаше доволно време да санира вакви згради во периоди кој што се соодветни, не на сред школска година попречувајќи ја светлината а со тоа и нормалните услови за работа на учениците

dbi

17.02.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени