mchi

Обраќања

Заев и Пендаровски од Куманово, посебно до младите: Ајде во уште една акција, бидете одлучни, вие изберете го претседателот

-По победата на режимот, по победата на парламентарните и на локалните избори, да добиеме и нов претседател на државата, кој нема да личи на претходниот, повика претседателскиот кандидат Пендаровски.

dbi

16.04.2019

Митинг во Куманово

Настанот во живо од митингот во Куманово може да го проследите тука.

dbi

15.04.2019

Гласот за Пендаровски е глас за нови шанси за младите во своја, европска држава

Младите во нашата држава веќе кажаа дека сакаат оваа држава да продолжи напред, дека не сакаат да губат време на политички кавги, на политички делби, на прашања од минатото и кавги од минатото, и затоа поддршката од сите млади низ земјава е многу голема кон кандидатот Стево Пендаровски заради тоа што во него гледаат шанса навистина да изградиме држава којашто ќе биде безбедна, тоа ќе го донесе НАТО членството, но ќе создава многу повеќе шанси за младите, а тоа ќе го донесе членството во ЕУ.

dbi

15.04.2019

Zaev, Osmani, Pendarovski: Të dalim masovikisht në votime, ta tregojmë fuqinë tonë evropiane

dbi

14.04.2019

Претседателот Заев: Да се оди напред е одговорност, да го избереме Стево Пендаровски!

Новиот претседател ќе биде човек кој сака, може и мора да влече напред.

dbi

14.04.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени