mchi

Архива на вести

Тунтев: Препораката за членство во ЕУ е признание и патоказ за идните реформски процеси што не очекуваат

Пораките кои денес ги добивме од високата претставничка за надворешна и безбедноста политика на Европската унија Федерика Могерини и вчера од еврокомесарот Јоханес Хан како и исклучително позитивниот Извештај за напредокот на Република Македонија се јасен сигнал дека нашата државата се движи во вистинскиот правец

dbi

19.04.2018

Со ниското ниво што го промовира, Мицкоски покажува дека останува заробен во поразените политики на неговиот претходник Груевски

Ниски страсти, црни кампањи, поигрување со судбините на граѓаните, попречување на правдата и злупотреби на судските процеси беа одлика токму на 11 годишното криминално владеење на ВМРО ДПМНЕ и Никола Груевски

dbi

18.04.2018

ВМРО-ДПМНЕ да собере сили да ги прифати позитивните вести за Македонија и да ги поздрави, препораката на ЕК е во интерес на граѓаните

Европската комисија ги препозна напорите на Владата предводена од СДСМ осоебно во делот на итните реформски приоритети, а Извештајот јасно нотира дека Македонија се враќа на европскиот пат

dbi

18.04.2018

Препораката за почеток на преговорите е признание за успешните реформии, Македонија повеќе не е заробена држава

Македонија продолжува да се гради како слободна, напредна, демократска и земја пријател на соседите и Европа.

dbi

18.04.2018

Кирацовски: Позитивната препорака на ЕК е значаен успех и потврда за успешноста на реформскиот процес

Имаме чиста препорака за почетокот на преговорите за полноправно членство на Република Македонија во ЕУ!

dbi

17.04.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени