mchi

Соопштенија

Кирацовски во Лозово, Демир Хисар и Ресен: Да ја искористиме историската шанса, да кажеме ДА за македонската иднина!

Генералниот секретар на СДСМ Кирацовски продолжува со посети на општините и населени места ширум земјава. Придружуван од организациониот секретар Миле Зечевиќ во текот на вчерашниот ден Кирацовски ги посети Лозово, Демир Хисар и Ресен.

dbi

16.06.2018

ВМРО-ДПМНЕ да ја напушти матрицата на изолација, поделби и блокади, да каже ДА за македонската иднина

Договорот го гарантира и го зајакнува македонскиот идентитет и никој повеќе нема да го оспорува или негира.

dbi

15.06.2018

Честитка на Кирацовски за Рамазан Бајрам: Да останеме цврсто обединети во меѓусебното разбирање и толеранција, за напредок на државата!

Нека Ви е честит празникот Рамазан Бајрам почитувани сограѓани и нека е за многу години!

dbi

15.06.2018

Дилемите се одамна затворени, граѓаните на референдум ќе го имаат последниот збор

Мицкоски да нема дилеми, тие се одамна затворени, граѓаните на референдум ќе го имаат последниот збор!

dbi

14.06.2018

Мирчески во посета на Велес: Имаме историски договор – обезбеден македонски идентитет и влез во ЕУ и НАТО!

Претседавачот на Централиот одбор на СДСМ, Пеце Мирчески вчера попладне беше во посета на Велес каде што се сретна со граѓаните и подржувачите на партијата.

dbi

14.06.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени