mchi

Архива на вести

Во овој историски момент да ги оставиме партиските интереси на страна и да и овозможиме на нашата држава членство во НАТО и ЕУ

Видео од денешното обраќање на координаторот на пратеничката група на СДСМ, Томислав Тунтев на седница во Парламентот за Предлогот за пристапување кон измена на Уставот.

dbi

15.10.2018

Костадинов: Со иницијатива до Уставниот суд, бранителите на Груевски сакаат да го спасат од одговорност, амнестија нема да има

Секој кој постапувал незаконски ќе мора да одговара без разлика на неговата етничка, религиска или политичка припадност

dbi

15.10.2018

Мицкоски нема да избега од волјата на граѓаните, Македонија ќе биде дел ЕУ и НАТО, предвремени избори ако продолжат блокадит

Сите измислици на раководството на ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски, сите лажни вести паднаа во вода

dbi

14.10.2018

Предлог ребалансот е за да им се помогне на општините да се справат со долговите оставени од ВМРО-ДПМНЕ

ВМРО-ДПМНЕ партијата што 11 години криминално и расичнички ја уништуваше економијата, денес, кога се санираат штетите од нивното криминално владеење шири лажни вести и невистини

dbi

14.10.2018

Апелирам до сите пратеници, да гласаме за уставните измени и да обезедиме иднина во ЕУ и НАТО

Сегa е моментот сите заедно, со заеднички сили да покажеме колку ни е грижа и колку и сакаме најдобро на нашата земја обезбедувајќи и светла иднина и членство во ЕУ и НАТО.

dbi

14.10.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени