mchi

Обраќања

Конфискација ќе има за Груевски, за граѓаните живот!

Вистината од којашто бегаш ќе те стигне! Конфискација ќе има за тебе, за граѓаните ќе има ЖИВОТ! Живот во Македонија!

dbi

07.12.2016

Спасовски: Ќе ја вратиме правдата, ќе го вратиме животот во Македонија

По 11 декември доаѓа време на одгворност и решителност. Доаѓа време на правда. Македонија мора да стане правна и стабилна држава

dbi

07.12.2016

Заев: Да не ви падне на памет да ми го плашите народот, за 4 дена, доаѓа живот!

Знаат дека губат, можно е да се обидат со заплашување, уценување, закани, или потплатување на гласачите. Не се борев две години џабе, нашиот народ има да има, слободно, најслободно гласање досега. Мора да има слободно изразена волја.

dbi

07.12.2016

Доаѓа живот во Македонија и се враќа животот во Охрид

Видео од дел од обраќањето на Радмила Шекеринска, заменик претседателка на СДСМ и носителка на каднидатската листа на СДСМ и коалицијата во ИЕ 5, од синоќешниот митинг одржан во Охрид

dbi

06.12.2016

Заев до администрацијата: Одважете се, придонесете за спас на Македонија, изберете живот!

Ве повикувам рамо до рамо со нас да се одважите и да се охрабрите затоа што и вие сте чеда на оваа наша Македонија, и вие имате обврска да придонесете кон спасот на Македонија, решение е пенкалото. Пенкалото на 11 декември и заокружување 4 за живот во Македонија

dbi

06.12.2016

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени