mchi

Соопштенија

Пендаровски од Валандово: Во недела гласаме за развој, интеграција и напредок, продолжуваме Заедно напред

Затоа, во недела на 21 април масовно да гласаме за број 3, да победи концептот на напредок, на инетргација и развој.

dbi

18.04.2019

Караванот „Заедно напред!“ утре ќе биде на средби и трибини во Дебарца, Вевчани, Лабуништа и Струга, и граѓански митинг во Охрид

dbi

18.04.2019

Сиљановска е поддржана од криминалци, на избори ќе победи концептот што води напред, а не концептот што сака да не врати назад

Потврда дека Сиљановска ужива во поддршка од криминалци и осудени насилници молкот за насилствата на 27-ми април.

dbi

18.04.2019

Кирацовски на ТВ Тера: Одиме напред со заедничкиот кандидат Стево Пендаровски, напред за подобра иднина на сите граѓани

Кирацовски потенцираше дека големината на натпартискиот кандидат Пендаровски е тоа што зад неговата кандидатура застанаа 31 партија, над 60 пратеници и 32 илјади граѓани кои се потпишаа за само неколку часови.

dbi

18.04.2019

Насилството од Арачиново е осудено, за разлика од упадот во ТВ21 кога телохранителите на Груевски насилно бришеа материјали

Денешната реакција на Христијан Мицкоски и неговата наводна загриженост е неискрена, задоцента и крајно лицемерна.

dbi

18.04.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени