mchi

Архива на вести

Граѓанска Македонија оди напред, капитулира само Груевски со криминалот!

Над 612.000 граѓани рекоа не на политиките на кражба, омраза и оддалечување на Македонија од демократскиот свет, што ги води Никола Груевски и криминалната власт во заминување.

dbi

19.02.2017

Ќе има правда и криминалците ќе одговараат, нема да му помогне на Груевски тоа што влече сопартијци со себе!

Никола Груевски и криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ гледаат дека целата домашна и меѓународна јавност од Република

dbi

19.02.2017

Скандалозно, Градска болница не прима итни случаи поради расипан лифт, порачуваме ќе има одговорност!

Втората по големина хируршка установа во Македонија, Градската болница Св. Наум Охридски во Скопје веќе 9 дена, не прима итни случаи, поради скандалозна причина - расипан бил лифтот!

dbi

19.02.2017

Зекири: МВР веднаш да отвори истрага, насилниците од кај Мијалков мора да одговараат!

Лица од обезбедувањето на Сашо Мијалков вчеравечер вербално и физички ме нападнаа. Мијалков седеше во кафулето Дион, каде што влегов јас со моите пријатели бидејки имавме резервирано маса.

dbi

19.02.2017

600 милиони евра во првите две години за модерни патишта!

Уште во првите 6 месеци од мандатот ќе усвоиме Стратешки план за инвестициите во патната инфраструктура во Македонија.

dbi

19.02.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени