mchi

Соопштенија

ВМРО-ДПМНЕ 11 години го погазуваше достоинството на лекарите, Владата предводена од СДСМ го унапредува здравството

ВМРО-ДПМНЕ 11 години ги погазуваше лекарите и правата на пациентите

dbi

15.11.2017

Средба на претседателот Заев со партијата на Социјалдемократите во Словенија: Продолжува добрата соработка во интерес на граѓаните

Делегацијата на СД на Словенија им честиташе на своите колеги од СДСМ на успехот на последните локални избори во Република Македонија

dbi

14.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ не може да прифати што наместо за криминални интереси на Груевски, парите се користат за повисоки плати и субвенции

Не постои поголемо и поштетено задолжување на граѓаните, од она што ВМРО-ДПМНЕ го правеше 11 години

dbi

13.11.2017

Делегација на СДСМ оддаде почит по повод 13 ноември, Денот на ослободување на Скопје

По повод Денот на ослободувањето на Скопје, партиска делегација на Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, предводена од Миле Зечевиќ, организационен секретар на СДСМ, положи цвеќе и оддаде почит

dbi

13.11.2017

ВМРО-ДПМНЕ повторно лаже, истрагата ќе покаже кој навистина им се заканувал на советници во Гази Баба

Лажна е веста дека СДСМ или нејзини членови се заканувале кон советници од редовите на ВМРО-ДПМНЕ во Гази Баба

dbi

11.11.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени