mchi

Архива на вести

Спортските објекти во Битола оставени да пропаѓаат

На Битола инто и е потребна санација и реконструкција на спортските објекти. По промените на централно ниво, Битола ќе добие промена и на локалната власт

dbi

18.02.2017

СДСМ Велес: Најостро ги осудуваме навредите на ликот и делото на Рацин од лицето Цветин Чилиманов

Обидите на криминалците на власт и нивните соработници да го дефокусираат вниманието на јавноста од правдата и незапирливите промени во општеството нема да успеат

dbi

18.02.2017

Груевски и криминалното раководство на ВМРО-ДПМНЕ напразно бараат утеха, секој кој правел криминал ќе одговара!

Македонија ќе биде правна држава. Секој кој правел криминал ќе одговара

dbi

18.02.2017

Одлуката на Фич ги потврди штетните економски политики, итно се потребни промени

Кредитната агенција Фич ја остави Македонија во групата земји со проблематичен кредитен рејтинг, откако лани го намали кредитниот рејтинг на Македонија за едно ниво. Со ова се потврдени лошите економски политики во Македонија што ја оставија земјава и натаму ризична за кредитирање и со услови на повисоки камати поради таквиот статус

dbi

18.02.2017

Бочварски: Подготвивме закон за заштита и зголемување на зелените површини

Веќе имаме подготвено закон за заштита на зеленилото и за зголемување на процентот на зеленилото во градовите. Веднаш по формирањето на новото парламентарно мнозинство ќе го пуштиме во собраниска процедура на усвојување

dbi

18.02.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени