mchi

Соопштенија

Пендаровски од Кратово: Излезете на гласање и заокружете го број 3, тоа е глас за НАТО и ЕУ, глас за развој и сигурна иднина на младите

Да се биде член на Европската унија е нашата трајна стратешка цел.

dbi

17.04.2019

Караванот на „Заедно напред!“ утре ќе биде на средби со граѓани и граѓански трибини во Валандово, Дојран, Богданци и Гевгелија

dbi

17.04.2019

Освен што бега од соочување со јавноста, Сиљановска дискриминира новинари и медиуми исто како Груевски

Сиљановска не знае колку војници има нашата армија.

dbi

17.04.2019

ВМРО-ДПМНЕ очајно манипулира и лаже за наводни отпуштања од администрацијата, нека се подготви за пораз во недела

Граѓаните да останат смирени, ниту имало, ниту ќе има масовни отпуштања од администрацијата како што лаже ВМРО-ДПМНЕ.

dbi

17.04.2019

Царовска од Дојран: Гласот за Стево Пендаровски е глас за напредокот и подобра иднина на сите

Царовска ги повика граѓаните да излезат на 21 април и 5 мај да го дадат својот глас за Стево Пендаровски, затоа што тоа е глас за развојот, за напредокот и подобра иднина на Република Северна Македонија.

dbi

17.04.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени