mchi

Архива на вести

Ременски: Усвоените реформски закони ги унапредуваат демократските процеси и обезбедуваат сигурност за сите граѓани

Политиката на инклузивност, на соработка и отворени врати се покажа дека е реална и дава резултат, што е во интерес на Македонија и сите нејзини граѓани

dbi

13.04.2018

Мицкоски повторно пропушти прилика да се дистанцира од Груевски и да се извини за пустошот од криминалното владеење на ВМРО-ДПМНЕ

Заглавен во минатото, рака под рака со Никола Груевски, Мицковски преку лажни вести неуспешно се обидува да ги прикрива штетите од владеењето на неговата партија

dbi

13.04.2018

Расипништвото и криминалот на ВМРО-ДПМНЕ беше единственото економско цунами, Мицкоски да се извини наместо да го следи Груевски

Владата предводена од СДСМ ја носи Македонија кон економски раст наспроти политиките на економска пропаст, и ја води земјата напред!

dbi

12.04.2018

ВМРО-ДПМНЕ повторно шири лажни вести, откупот на зелка се одвива непречено, се гради партнерски однос со земјоделците

Владата предводена од СДСМ и надлежното министерство преку партнерски пристап со земјоделците, го решаваат долгогодишниот проблем со откупот и активно ги санираат штетите од расипничкото владеење на ВМРО-ДПМНЕ што зад себе остави уништено земјоделство и понижени земјоделци

dbi

12.04.2018

Заев: Го поздравувам враќањето на опозицијата во Парламентот, продолжуваме со реформскиот процес во интерес на сите граѓани

Само преку комплетна вистина и преку комплетна правда може граѓаните да веруваат во интитуциите на системот

dbi

12.04.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени