mchi

Соопштенија

Стандард и Пурс ги потврдија штетните економски политики, итно е потребна нова реформска Влада!

Кредитната агенција Стандард и Пурс го потврди намалениот кредитен рејтинг на земјава на ББ- со што уште еднаш се покажа дека економските политики на досегашната власт се штетни за граѓаните затоа што меѓудругото ја втурнаа земјата во ранг на земји ризични за кредитирање

dbi

18.03.2017

Време е Груевски да прифати дека е опозиција, доаѓа нова реформска Влада на граѓаните!

Груевски и ВМРО-ДПМНЕ мора да се вразумат, да прифатат дека граѓаните не ги поддржуваат и се опозиција и да овозможат мирен трансфер на власта

dbi

18.03.2017

Ги поддржуваме родителите, децата веднаш да се заштитат од партиските протести, ќе има одговорност!

Никој нема право да принудува деца да бојкотираат настава за да одат на националистички протести на кои се шири етничка омраза. Ниту пак е дозволиво да не ги заштити децата, независно дали се работи за раководство на училишта, на општини или надлежни органи што имаат должност да реагираат

dbi

18.03.2017

Новата Влада ќе ја гасифицира Македонија, Груевски имаше 10 години, но не сакаше

Никој повеќе не верува на празните ветувања што ги дава Никола Груевски за гасификација на Македонија затоа што имаше цели 11 години, а тој ништо конкретно не направи за ова прашање. Негов интерес беше неговото лично богатење и на поединците околу него

dbi

17.03.2017

Димовски да не зборува за медиумите и судството што ВМРО-ДПМНЕ ги уништи, да се појави во Собрание!

Илија Димовски не може да зборува за медиумите и за судството, бидејќи токму ВМРО-ДПМНЕ во изминатите 11 години посветено работеше на уништување на професионалните медиуми и против независна судска власт

dbi

17.03.2017

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени