mchi

Архива на вести

Раководството на ВМРО-ДПМНЕ не знае веќе што да измисли, соочено со вистината дека уставните измени го зајакнуваат идентитетот

dbi

09.10.2018

Се потврди, уставните измени го зајакнуваат идентитетот, сите пратеници да ги поддржат за иднина во ЕУ и НАТО

Согласно врвните стратешки приоритети на Македонија, членството во ЕУ и НАТО, Владата достави предлог до Собранието за пристапување кон измени на Уставот на Република Македонија, како еден од последните чекори од Преспанскиот договор.

dbi

09.10.2018

Зошто само на раководството на ВМРО-ДПМНЕ му пречи признаен и зајакнат македонски идентитет и заштитени граници?

Христијан Мицкоски и раководството на ВМРО-ДПМНЕ нема да избегаат од одговорноста, волјата на мнозинството граѓани мора да биде и ќе биде испочитувана. Македонија ќе стане членка на ЕУ и НАТО.

dbi

09.10.2018

Радмила Шекеринска гостинка во Само вистина на Канал 5 телевизија

Видео од вчерашното гостување на потпретседателката на СДСМ, и министерка за одбрана Радмила Шекеринска во Само вистина на Канал 5 телевизија.

dbi

09.10.2018

Фросина Ременски гостинка во 24 Тренд анализа на ТВ 24

Видео од вчерашното гостување на потпретседателката на СДСМ Фросина Ременски, во 24 Тренд анализа на телевизија 24.

dbi

09.10.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени