mchi

Обраќања

Заев: Македонија е правна држава, борбата против корупција продолжува

Видео од одговор на пратеничко прашање на премиерот и претседател на СДСМ,Зоран Заев на 44 Седница на Собранието на Република Македонија.

dbi

26.04.2018

Претседателот Заев: Со гордост го честитам 27-от роденден на СДСМ!

СДСМ покажа што значи да се биде европска, демократска, прогресивна партија којашто води напред!

dbi

21.04.2018

Кирацовски: Позитивната препорака на ЕК е значаен успех и потврда за успешноста на реформскиот процес

Имаме чиста препорака за почетокот на преговорите за полноправно членство на Република Македонија во ЕУ!

dbi

17.04.2018

Заев: Македонија заслужува чиста препорака, очекуваме да биде потврдено она што е сработено

и Македонија навистина заслужува кристално чиста препорака, важен ни е вордингот или зборовите во таа препорака, заради тоа што тоа е за нас или охрабрување, или обесхрабрување, но ај за нас, важно е за граѓаните

dbi

16.04.2018

Заев: Се потврди дека станува збор за монтиран судски процес, нема никакво договарање поткуп

Денеска заврши уште едно судско рочиште за предметот таканаречен Поткуп, денеска успеавме да ги ислушаме сите разговори коишто се поврзани со предметот

dbi

16.04.2018

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени