fbpx

Силна поддршка од германскиот министер за Европа, Михаил Рот за Никола Димитров и коалицијата „Можеме“ предводена од СДСМ

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Германскиот министер за Европа, Михаил Рот преку видео обраќање упати силна поддршка до Никола Димитров, носител на листата на СДСМ и Коалицијата „Можеме“ во изборната единица 1.

„Никола Димитров не е само успешен, тој е и мошне искусен министер за надворешни работи. Тој не е само посветен Европеец, туку е и близок и доверлив пријател. И се гордеам со тоа. Тој ги брани европските вредности во тешки времиња. Тој се повикува на надежта кај луѓето, а не на нивните стравови. Тој е одличен соговорник со прекрасна смисла за хумор. И секогаш можам да сметам на него. Затоа целосно ја поддржувам неговата кандидатура за Собранието на Северна Македонија.

Ве молам гласајте за него, гласајте за светлата иднина на Република Северна Македонија.“ – рече Михаил Рот, државен министер за Европа на актуелниот претседавач со Европската унија,Германија.

Последни вести