fbpx

(Најава) Традиционален празничен пикник по повод 11-ти Октомври, Ден на народното востание и обраќање на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани медиуми,

Ве известуваме дека денеска 11.10.2022 (вторник) во чест на 11-ти Октомври, Денот на народното востание во Спомен Костурницата во Куманово ќе се ​ одржи традиционалниот празничен пикник што го организира општинската организација на СДСМ од Куманово.​ Традиционалниот пикник ​ започнува во 12.00 часот.

Ве известуваме дека на настанот обраќање ќе има и претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски (околу 12.30 часот).

На празничниот пикник, поканети се сите граѓани, заедно да го празнуваме 11-ти Октомври.

Го покануваме Вашиот медиум да го проследи

Последни вести