fbpx

Најава,​ Граѓанска​ трибина​ на СДСМ​ „Силно и одлучно кон иднината“

Facebook
Twitter
LinkedIn

Најава,​ Граѓанска​ трибина​ на СДСМ​ „Силно и одлучно кон иднината“

Почитувани,

Ве известуваме дека денеска 05.11.2022 (сабота) СДСМ продолжува со​ граѓанските​ трибини​ „Силно и одлучно кон иднината“​ каде заедно со граѓаните отворено разговараме за мерките и политиките на СДСМ, за нашата визија за иднината на нашата македонска држава.

Граѓански​ трибини​ со почеток во 18.00 часот ќе се одржат во целиот регион, односно во:

– Неготино, говорник: Сања Лукаревска, заменик претседателка на СДСМ​

– Демир Капија, говорник: Перо Костадинов, потпретседател на СДСМ

– Росоман, говорник: Бојан Маричиќ, секретар за меѓународна соработка на СДСМ

Централната​ граѓанска​ трибина​ „Силно и одлучно кон иднината“ ​ каде говорник е претседателот на СДСМ Димитар Ковачевски, ќе се одржи во Кавадарци во Стаклена сала​ „Ангро Палас“​ во​ 20.00 часот.

Пренос во живо во висока резолуција ќе биде обезбеден на официјалниот канал на СДСМ(​ https://www.youtube.com/user/SDSMtube), на Фејсбук страната на СДСМ (https://www.facebook.com/SDSMakedonija/) како и ​ на Фејсбук страната на претседателот на СДСМ, Димитар Ковачевски(https://www.facebook.com/Dimitar.Kovachevski)

Го покануваме вашиот медиум да ја проследи​ трибината.

Со почит,

Последни вести