fbpx

Најава, Граѓанска трибина на СДСМ „Силно и одлучно кон иднината“

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Ве известуваме дека денеска 3.12.2022 (сабота) СДСМ продолжува со граѓанските трибини „Силно и одлучно кон иднината“ каде заедно со граѓаните разговараме за ефектите од антикризните мерки, резултатите во изминатите 10 месеци, енергетската транзиција, новиот економски план и визијата за напредна и европска држава.

Граѓански трибини ќе се одржат во:

– Карпош, СС Борис Трајковски-мала сала, почеток 18.00ч. говорник: Сања Лукаревска, заменик претседателка на СДСМ

– Арачиново, реторан Холивуд, почеток 18.00ч. говорник: Фатмир Битиќи, потпретседател на СДСМ

Го покануваме вашиот медиум да ја проследи трибината.

Последни вести