fbpx

Најава, Граѓанска трибина на СДСМ „Силно и одлучно кон иднината

Facebook
Twitter
LinkedIn

Почитувани,

Ве известуваме дека денеска 14.12.2022 (среда) СДСМ продолжува со граѓанските трибини „Силно и одлучно кон иднината“ каде заедно со граѓаните разговараме за ефектите од антикризните мерки, резултатите во изминатите 10 месеци, енергетската транзиција, новиот економски план и визијата за напредна и европска држава.

Граѓански трибини ќе се одржат во:

– Петровец, ресторан Еуроиталија, почеток 18.00ч. говорник: Бисера Костадиновска Стојчевска, потпретседателка на СДСМ

– Шуто Оризари, ланч бар Алберто, почеток 18.00ч. говорник: Фатмир Битиќи, потпретседател на СДСМ

– Кисела Вода, ресторан Градина, почеток 18.00ч. говорник: Стефан Богоев, потпретседател на СДСМ

Го покануваме вашиот медиум да ја проследи трибината.

Последни вести