fbpx

ВМРО-ДПМНЕ никако да се воздржи од лаги, и првиот ден од 2021 го почнаа со лажни вести

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Ниту во Новата година ВМРО-ДПМНЕ не се разбуди како одговорна партија, туку и првиот ден од 2021 го започна со лажни вести.

Не е вистина дека директорот на истражниот затвор “Скопје”, Филип Андонов учествувал во било каков конфликт со полициски службеници, ниту бил присутен, ниту пак е сопственик на локалот како што обвинува ВМРО фејк њуз ДПМНЕ.

На Христијан Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ не им е срам и доволно што се посочени како извор на лажни вести во меѓународна студија на ЕУ, ниту демантите од странски амбасади кои јасно реагираа на лажните вести на функционери од партијата.

Не ги свестуваат ниту шест порази како казна од граѓаните и наместо да ја научат лекцијата и конечно да застанат на страната на граѓаните, тие упорно продолжуваат со деструктивни политики, лажни вести и блокади, зошто поинаку не знаат. Едноставно, толку можат.