Мицкоски инсистира да поскапи струјата, но нема да го гледа тој филм

Соопштение за јавност   Христијан Мицкоски вчера неколку пати соопшти дека е против цената на струјата да остане иста и инсистира таа да биде значително поскапа. Очекувано од човекот кој додека му бил советник на Никола Груевски електричната енергија поскапе за 100 отсто, а укината беше евтината дневна тарифа на струјата со што граѓаните добива … Продолжи со читање Мицкоски инсистира да поскапи струјата, но нема да го гледа тој филм