Ковачевски од Прилеп: Со новиот пакет мерки до 10.800 денари поддршка за ученици за 6 месеци

Соопштение за јавност Со СДСМ секој добива повеќе, само со последниот 9ти пакет антикризни мерки 662 милиони евра пренасочивме кон граѓаните, финансиски ги поддржуваме младите, пензионерите, ранливите, компаниите, рече претседателот на СДСМ и премиер, Димитар Ковачевски на вечерашната трибина „Повеќе за сите“ во Прилеп. -За младите, обезбедуваме финансиска поддршка за средношколци и ученици од семејства … Продолжи со читање Ковачевски од Прилеп: Со новиот пакет мерки до 10.800 денари поддршка за ученици за 6 месеци