mchi

Прес

Млади, изберете сигурна иднина, заедно да отвориме нови можности, да не дозволиме да не вратат назад

Пристапот до младинските програми на ЕУ за младите ќе значи можност за студирање на најдобрите универзитети во Европа и развивање на вештини неопходни за активно учество на пазарот на трудот.

dbi

17.04.2019

Сиљановска не знае колку војници има Армијата, нема познавања за безбедноста и не може да биде Врховен командант

Северна Македонија не смее да си дозволи да има врховен командант на војската кој нема основни познавања, клучни за безбедноста.

dbi

17.04.2019

Сиљановска лажно зборува за правда, се слика со лица осудени за изборни нерегуларности

Граѓаните нема да дозволат државата да ја водат партиски послушници и лицемери како Сиљановска.

dbi

16.04.2019

Сиљановска нека го повика Мицкоски да го поддржи Законот за јавно обвинителство

Гордана Сиљановска-Давкова да покаже дека навистина се залага за воспоставување на правната држава да седне да поразговара со Христијан Мицкоски и да го донесеме овој закон за специјалното јавно обвинителство со консензус.

dbi

15.04.2019

Нови 19 странски инвестиции започнаа, гласот за Стево е глас да продолжат, гласот за Гордана е за да запрат инвестициите

Инвестициите носат повеќе пари кај граѓаните, нови и подобро платени работни места.

dbi

15.04.2019

Огласи/конкурси

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени

меѓународни извештаи

Постојат многу варијации на пасуси од Lorem Ipsum, меѓутоа повеќето претрпеле одредени промени