Интервју на претседателот на СДСМ Зоран Заев за Слободен печат: Самоизолацијата има голема придобивка, ја зајакнав семејната поврзаност

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Лидерот на СДСМ вели дека времето во домашен карантин го поминува работно, а најмногу му недостасуваат прошетките по убавото време и возењето мотор.

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, велигденските празници ќе ги помине во самоизолација поради коронавирусот. Во интервју за Слободен печат тој вели дека ова се тешки времиња кои од секој од нас бараат максимална посветеност, почитување на препораките, трпеливост и солидарност. Времето во домашен карантин го поминува работно, а најмногу му недостасуваат прошетките по убавото време и возењето мотор.

Целото интервју прочитајте го на следниот ЛИНК.