fbpx

Шахпаска: ВМРО-ДПМНЕ се уште не се оградиле од криминалците од нивната партија

Facebook
Twitter
LinkedIn

Соопштение за јавност

 

Пратеничката на СДСМ, Јагода Шахпаска, на крајот од денешната собраниска седница рече дека ВМРО –ДПМНЕ ниту еднаш, вклучително и од собраниската говорница, не се огради од криминалците од оваа партија кои беа носители на високи државни функции и кои дел од нив на дневно ниво одат по судови.

 

-Не се оградивте од бегалецот од Будимпешта која што ви ги поддржува вашите кампањи. Вие не собравте хаброст во име на демократија, правда и чесност и во име на граѓаните кои ви го дале мандатот да носите политики и да им го подобрите животот и стандардот, рече Шахпаска.

 

Скопје, 26.06.2019

ЦЕНТАР ЗА КОМУНИКАЦИИ СО ЈАВНОСТА
СОЦИЈАЛДЕМОКРАТСКИ СОЈУЗ НА МАКЕДОНИЈА

 

 

Последни вести