fbpx

Заев: Допрва ќе го победуваме ВМРО-ДПМНЕ со нивните погрешни политики

Facebook
Twitter
LinkedIn

Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во Собрание: Господине Ѓорчев, последните два изборни циклуси ве победивме, национал-радикализмот ви го победивме, популизмот ви го победивме, допрва ќе ве победуваме со овие ваши политики, ќе мора од криминалот да се оградите.

 

Последни вести