fbpx

Вработен во Југохром апелира до Владата да најде решение за проблемот со фабриката

Facebook
Twitter
LinkedIn

При денешната посета на претседателот на Комисијата за животна средина на СДСМ, Пеце Мирчески, вработен во фабриката Југохром во Јегуновце ја објасни неизвесноста со која се соочуваат вработените во фабриката по нејзиното затворање и упати апел до Владата да го реши проблемот за кој со години беше незаинтересирана.

 

Последни вести