fbpx

Сугарески: Собранието треба да се распушти, а не да се вдомуваат партиски кадри!

Facebook
Twitter
LinkedIn

Наместо вчера или денеска да се распушти Собранието, вие денеска со десеттици точки предлагате вдомување на партиски војници во институциите, рече пратеникот Горан Сугарески во однос на 124 седница на Собранието на Р.Македонија.

 

 

 

Последни вести