fbpx

(Видео) Сугарески: На 11-ти декември ќе победи Македонија, а не Груевски!

Facebook
Twitter
LinkedIn

На 11 декември ќе се случат избори и ќе победи Македонија! Спасовски, Ременски, Наумов, Николовски, Кирацовски ќе направат `се во овие 100 дена максимално да се исполнат сите услови во Република Македонија и заедно со ДИК, Агенцијата за медиумски услуги да бидат главни спроведувачи на тие избори, рече пратеникот Горан Сугарески, во однос на предлогот за избор на членови на Владата на Република Македонија, на седница бр.118 на Собранието на Република Македонија;

 

 

Последни вести