fbpx

(Видео) Николов: Ставрески си замина, останува зарибаниот економски мотор на Владата

Facebook
Twitter
LinkedIn

Новиот министер за финансии треба помалку да троши за чоколадо, а повеќе за леб. Граѓаните ни се гладни, граѓаните ни се сиромашни, граѓаните бараат подобар животен стандард. Република Македонија руши рекорди и во регионот и во светот по сиромаштија и по низок животен стандард, рече пратеникот Марјанчо Николов во однос на предлогот за избор на член на Владата на Република Македонија

 

 

Последни вести