fbpx

(Видео) Сугарески: Очајни ви се обидите да го блокирате Специјалното обвинителство

Facebook
Twitter
LinkedIn

Потезите коишто ВМРО-ДПМНЕ во очај ги влече, вклучително и таа фамозна катастрофална неуспешна уставна одлука донесена во понеделникот се бегање од тоа како да се најде начин СЈО не функционира. Овој закон којшто се предлага во ова Собрание е директен атак и блокада на работењето на СЈО од страна на ВМРО-ДПМНЕ и ДУИ. И ништо повеќе, рече пратеникот Горан Сугарески во однос на предлогот на закон за изменување и дополнување на Законот за јавнообвинителска служба, на 87-мата седница на Собранието на Р.Македонија

 

 

 

Последни вести