fbpx

(Видео) Сугарески: Имаме нова Државна изборна комисија за да нема повеќе криминални избори

Facebook
Twitter
LinkedIn

ВМРО-ДПМНЕ ја предизвика кризата во Република Македонија. Криза која што беше објавена со Вистината за Македонија, со бомбите на Заев и опозицијата, каде што имаме фрапантно кршење на се’ во оваа држава. Од демократија, човекови права и се’. Преку 20.000 граѓани во Република Македонија се прислушувани од оваа бандитска власт, рече пратеникот Горан Сугарески во однос на предлогот нa одлука за избор на претседател, потпретседател и членови на Државната изборна комисија на 83-тата седница на Собранието на Р.Македонија

 

 

 

 

 

Последни вести